Prowadzisz firmę? Chcesz dodać informacje o niej do Naszego spisu miejsc? Napisz: drawskie.eu@gmail.com Wpis jest całkowicie darmowy!
Share

wypadki

Ostatniej doby na terenie powiatu drawskiego doszło do dwóch groźnych wypadków drogowych. Policja ostrzega przed brawurą i nadmierną prędkością w swoich komunikatach od lat. Prosimy poniższe przykłady traktować jako kolejne ostrzeżenia.

Naczepą potrącił rowerzystę.

Wczoraj wieczorem samochód ciężarowy potracił rowerzystę. 64-latek trafił do szpitala a policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.


Wczoraj wieczorem oficer dyżurny drawskiej Policji otrzymał zgłoszenie, że w Złocieńcu na ulicy Czaplineckiej leży na poboczu potrącony rowerzysta.
Na miejscu zdarzenia policjanci wstępnie ustalili, że 64-letni rowerzysta został potrącony przez naczepę ciężarowej scanii. 64-latek z otwartym złamaniem ramienia trafił do szpitala.
Kierowca ciężarówki nie zatrzymał się na miejscu zdarzenia. Mundurowi zatrzymali go kilkanaście kilometrów dalej.
40-letni kierowca tłumaczył, że owszem mijał jakiegoś rowerzystę jednak nie miał świadomości, że kogoś potrącił i dlatego pojechał dalej.
Obaj mężczyźni byli trzeźwi.
Funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności i przyczyny tego zdarzenia. Od ostatecznych ustaleń i opinii biegłych będzie zależało, czy kierowca scanii usłyszy zarzut spowodowania wypadku drogowego.
Jednocześnie warto przypomnieć pieszym i rowerzystom poruszającym się po drogach wieczorową porą, że ich bezpieczeństwo zależy w dużej mierze od tego czy są widoczni dla innych uczestników ruchu. Kamizelka lub inny element odblaskowy może zapobiec nieszczęściu na drodze.

 

Wypadek na drodze do Małego Czarnego

Czaplineccy policjanci wspólnie z ruchem drogowym ustalają przyczyny i okoliczności potracenia rowerzysty na drodze do Małego Czarnego. 19-latek z obrażeniami głowy został zabrany do szpitala.


Wczoraj około godziny 14:30 na drodze relacji Czaplinek- Małe Czarne miał miejsce wypadek drogowy. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący lawetą rozpoczął manewr wyprzedzania jadącego przed nim rowerzysty.
Niestety 19-letni rowerzysta nagle, nie sygnalizując swoich zamiarów gwałtownie skręcił w lewo wprost pod wyprzedzający go samochód.
W wyniku tego zdarzenia rowerzysta doznał rozległego urazu czaszkowo - mózgowego i został zabrany śmigłowcem do szpitala w Koszalinie. Kierowca lawety był trzeźwy.
Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.
Jest to kolejny wypadek drogowy z udziałem rowerzysty.

 

KPP Drawsko Pom.

asp. Agnieszka Waszczyk

 

Share

Dzisiaj jest: Czwartek
30 Października 2014
Imieniny obchodzą
Alfons, Alfonsyna, Angel, Angelus,
Edmund, Klaudiusz, Przemysław,
Sądosław, Zenobia

Do końca roku zostało 63 dni.
Zodiak: Skorpion

Kino "Drawa".

logodrawsko

 

to miejsce

Warto przeczytać!

Polub Nas!

Polecaj Nas!

wymiana

Praca w Drawsku

Ogłoszenia pochodzą z serwisu olx.pl

Zapraszamy do współpracy! Wystarczy przesłać do Nas swój artykuł!